O nas

Drogi Czytelniku,

Serwis ten powstał z myślą o Tobie. Naszym głównym zadaniem jest szerzyć kulturę grozy – czyli książek, gier i filmów związanych z tym gatunkiem popkultury. Mówiąc „groza” mamy na myśli zarówno horror w rozumieniu fantastyki grozy, jak i thriller jako grozę pozbawioną elementów fantastycznych. Szczególny nacisk kładziemy na polski wkład w tę niszę – polskich pisarzy grozy,  czy działaczy promujących gatunek. Jeśli więc to od nas dowiesz się o jakiejś książce, grze, filmie czy autorze i stwierdzisz, że to co tu znalazłeś Ci się spodobało – właśnie to poczytamy sobie za sukces.

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Michał Stonawski

 

Kim jesteśmy?


Michał Stonawski – Redaktor naczelny. 

Bibliofil, pisarz, krytyk literacki, publicysta, Pomysłodawca i ( w latach 2014-2016) współorganizator Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Game Developer – wiceprezes Alrauna Studio. Redaktor audycji „Misterium Grozy” stworzonej przez Krzysztofa Bilińskiego, aktywny członek Fandomu polskiego (koordynator programowy konwentów, organizator spotkań autorskich, twórca programu konwentów). W latach 2014-2016 redaktor naczelny strony polskagroza.pl. Od sierpnia 2016 związany z działaniami fundacji „Horyzont Zdarzeń”.

 

msMarta Sobiecka – Zastępca redaktora naczelnego

Studiuje dziennikarstwo na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, na co dzień pracuje w branży, czasem za biurkiem, a czasem jako freelancer. Debiutowała w 2014 roku opowiadaniem „O bon matsuri” w czasopiśmie „Nowa Fantastyka”. W roku 2012 podjęła współpracę z portalem EFANTASTYKA, gdzie działa po dzień dzisiejszy recenzując prozę polską i zagraniczną. Zawsze zaangażowana w kilka projektów naraz, nie wyobraża sobie życia bez pisania. Uwielbia muzykę Amon Tobina.

 

 

 

 

 

 

REDAKTORZY:

 

borowiecPiotr Borowiec – Studiował prawo na Uniwersytecie Rzeszowskim, na co dzień pracuje w firmie konsultingowej. Ojciec Alicji i Julii, fan klasycznej literatury grozy oraz muzyki rockowej. Jest stałym współpracownikiem bloga Okiem na Horror, na którym, w 2014 roku w konkursie Horror na Debiut, jego opowiadanie Czwarte użycie noża zajęło II miejsce. Swoje teksty publikował w magazynach Krypta, Histeria, Grabarz Polski oraz na Szortalu.  Nakładem Wydawnictwa GMORK ukazał się jego debiutancki zbiór Wszystkie Białe Damy”.

 

 

 

brn

Brunon Hawryluk – Scenarzysta, reżyser, publicysta. Uczył się w studium reżyserskim w Akademii Multi Art w Krakowie, absolwent warsztatów scenariopisarskich Bahama Films i innych, student Filmoznawstwa Praktycznego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Autor scenariuszy filmowych (m.in. „Spowiedź”, „Cierpienie hrabiego Mortena”, „Pół Wieku Poezji Później”), odcinków seriali do TVN-u i Polsatu, teledysków oraz filmów na YouTube. Reżyser filmów krótkometrażowych (m.in. „Paczka” i „Kopia”). Publikuje artykuły na FILM.ORG.PL, autor cyklu o polskim kinie SF pt. „Czy polscy reżyserzy śnią o filmach sci-fi?”. Miłośnik fantastyki, szczególnie naukowej i socjologiczno-politycznej, kryminału, spaghetti westernu oraz kina z pogranicza metafizycznego i rozrywkowego. Publikował opowiadania na Fantastyka.pl.

 

 

 

Magdalena Paździor – studiuje filologię polską, uczy się, jak uczyć języka polskiego obcokrajowców, recenzuje nowości wydawnicze na lubimyczytac.pl. Przez krótki czas prowadziła bloga książkowego. Dawno temu zajęła 1. miejsce ex aequo w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o „Srebrny Liść Chmielu”. Czyta zarówno literaturę wysoką, jak i popularną (jeśli ma czas, wolny czas).

 

 

 

 

 

 

Karolina Fuszera – koci niewolnik. Mieszka w kocim przedszkolu i swój czas dzieli na zaspokajanie potrzeb swoich ogoniastych oraz sen. Czyta co jej wpadnie w ręce, pisze głównie do szuflady i marzy o detronizacji Kinga z jego Tronu Horrorów.

 

 

 

 

 

Piotr Borlik (ur. 1986 r. w Bydgoszczy) –pisarz, redaktor. Podróże po całej Polsce w trakcie wykonywania zawodu trenera i szkoleniowca umożliwiły mu rozwijanie literackich pasji, dzięki czemu debiutował opowiadaniem „Matko moja!” nagrodzonego tytułemOpowiadania Miesiąca w czasopiśmie Chimera. Od tamtego czasu uzyskał na koncie zdecydowanie więcej publikacji, także w antologiach (między innymi pod jego redakcją), a na czerwiec 2017 roku planowane jest wydanie jego debiutanckiej powieści „Teatr lalek” nakładem wydawnictwa Videograf. Najczęściej można spotkać go zaczytanego w powieściach grozy, choć jak sam wspomina, ceni każdy rodzaj literatury, zwracając szczególną uwagę na polskich autorów.Prywatnie jest mistrzem Holandii oraz zajął trzecie miejsce w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych. Pełna lista publikacji oraz więcej szczegółów dostępne na stronie: www.piotrborlik.pl Kontakt: piotr.borlik@gmail.comPiotr Borlik (ur. 1986 r. w Bydgoszczy) –pisarz, redaktor. Podróże po całej Polsce w trakcie wykonywania zawodu trenera i szkoleniowca umożliwiły mu rozwijanie literackich pasji, dzięki czemu debiutował opowiadaniem „Matko moja!” nagrodzonego tytułemOpowiadania Miesiąca w czasopiśmie Chimera. Od tamtego czasu uzyskał na koncie zdecydowanie więcej publikacji, także w antologiach (między innymi pod jego redakcją), a na czerwiec 2017 roku planowane jest wydanie jego debiutanckiej powieści „Teatr lalek” nakładem wydawnictwa Videograf. Najczęściej można spotkać go zaczytanego w powieściach grozy, choć jak sam wspomina, ceni każdy rodzaj literatury, zwracając szczególną uwagę na polskich autorów.Prywatnie jest mistrzem Holandii oraz zajął trzecie miejsce w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych. Pełna lista publikacji oraz więcej szczegółów dostępne na stronie: www.piotrborlik.pl Kontakt: piotr.borlik@gmail.com