Informację o zgonie reżysera potwierdziło biuro Koronera z Los Angeles.  Przyczyny śmierci nie są znane.

Wszyscy znaliśmy jego filmy. Teksańska masakra piłą mechaniczną z 1974 roku stała się klasykiem gatunku.  W 1982 roku razem ze Stevenem Spielbergiem stworzył kolejny klasyk gatunku: Duch – wedle krytyków, jeden z najlepszych horrorów wszech czasów. Jedną z najlepszych adaptacji nazywane jest też Miasteczko Salem, która również zawdzięcza swoje istnienie Hooperowi. 

Składamy kondolencje tak przyjaciołom i rodzinie, jak i samemu gatunkowi grozy. Odeszła bowiem jedna z najważniejszych postaci związana z horrorem. 

 

O Autorze

Michał Stonawski (ur. 1991 r. w Krakowie) - Redaktor naczelny lubiegroze.pl. Autor beletrystyki, publicysta, krytyk literacki. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem "Wyrok" w antologii "Horyzonty Wyobraźni 2010". Od tego czasu opublikował ponad trzydzieści opowiadań tak elektronicznie, jak i na papierze (ostatnio: "Cisza" w "Nowej Fantastyce"). Aktywny członek fandomu fantastyki, organizator i koordynator eventów literackich, w latach 2014-2016 współorganizator Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Na 2017 rok planowana jest premiera książki "Mapa Cieni: Kraków", której jest pomysłodawcą, redaktorem i współautorem. Ostatnio próbuje swoich sił jako Game Developer - wiceprezes Alrauna Studio. Kontakt: mstonawski@gmail.com

Podobne Posty