Zapraszamy na spotkanie z Mikołajem Marcelą wokół jego najnowszej powieści „Bycie w śmierci. Athanatopia”.

Książka Marceli to trzymająca w napięciu powieść dla fanów The Last of Us, Westworld, World War Z. Opowieść o czasie, przemianie i śmierci. Czasie, który nie leczy ran.Przemianie świata i ludzi, która jest końcem i początkiem. Śmierci, której wszechpotędze przeciwstawił się jeden człowiek. To nieszablonowa, niepokojąca i wyłamująca się regułom literacka wizja świata, w którym śmierć nie jest już kresem życia. Książka o żywych trupach, jakiej jeszcze nie było, łącząca w sobie elementy science fiction, powieści obyczajowej i eseju filozoficznego.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 3 marca w godzinach 19:00 – 21:00 w Kawiarni Literackiej w Krakowie. 

Zapraszamy na facebookowe wydarzenie. 

Mikołaj Marcela -pisarz, nauczyciel akademicki. Doktor nauk humanistycznych, magister filologii polskiej i filozofii. Autor dwóch powieści grozy, „Niemartwi. Ciała wasze jak chleb” (2015) i „Bycie w śmierci. Athanatopia” (2017), oraz powieści science fiction „GeneSis” (2014) napisanej wspólnie z Mateuszem Maciejewskim. W 2015 roku wydał monografię naukową „Monstruarium nowoczesne” poświęconą potworom w popkulturze. Publikował w książkach Kamila Śmiałkowskiego „Bond. Leksykon” i „Wampir. Leksykon” oraz najważniejszych czasopismach naukowych. Współtwórca kierunku sztuka pisania na Uniwersytecie Śląskim. Mieszka w Katowicach.

O Autorze

Michał Stonawski (ur. 1991 r. w Krakowie) - Redaktor naczelny lubiegroze.pl. Autor beletrystyki, publicysta, krytyk literacki. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem "Wyrok" w antologii "Horyzonty Wyobraźni 2010". Od tego czasu opublikował ponad trzydzieści opowiadań tak elektronicznie, jak i na papierze (ostatnio: "Cisza" w "Nowej Fantastyce"). Aktywny członek fandomu fantastyki, organizator i koordynator eventów literackich, w latach 2014-2016 współorganizator Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Na 2017 rok planowana jest premiera książki "Mapa Cieni: Kraków", której jest pomysłodawcą, redaktorem i współautorem. Ostatnio próbuje swoich sił jako Game Developer - wiceprezes Alrauna Studio. Kontakt: mstonawski@gmail.com

Podobne Posty