Do sprzedaży trafiła najbardziej oczekiwana książka ostatnich lat – „Mapa Cieni”. „Mapa” to zbiór reportaży o nawiedzonych miejscach w Krakowie i okolicach, połączonych z opowiadaniami polskich autorów grozy. Wszystko zamknięte w niesamowitej okładce projektu Darka Kocurka. 

Książkę można zakupić pod tym linkiem: http://sklep.vanderbook.pl/index.php?cPath=5

Czym jest MAPA CIENI?

Idea jest prosta – wydać książkę badającą tematykę nawiedzonych miejsc w naszym kraju. I pisząc „miejsca” mamy na myśli nie tylko same nawiedzone domy, ale i lasy, mieszkania, hotele, czy nawet mosty. Ale to nie koniec!
„Mapa Cieni” jest książką niezwykłą nie tylko ze względu na temat, który podejmuje, ale swoją dwoistość. Najprościej ujmując, „Mapa” łączy ze sobą publicystykę i beletrystykę. W równym stopniu. Jedno nie mogłoby istnieć bez drugiego. Prawie rok czasu poświęciliśmy na zdobywanie informacji o niezwykłych miejscach w Krakowie i okolicach, odwiedzanie każdego z nich, rozmowy z mieszkańcami i wreszcie napisanie 15 reportaży.
Następnie poprosiliśmy grupę polskich pisarzy o napisanie opowiadań związanych z tymi miejscami, co też ochoczo uczynili. Z tych części składowych – ciężkiej pracy, dociekania prawdy i fikcji literackiej powstała unikalna mieszanka – „Mapa Cieni”.
 
Czy jesteśmy łowcami duchów?
Nigdy nie próbowaliśmy „łowić” duchów. Ta książka nie jest o tym. Jest o historiach, jakie przekazują sobie ludzie i o intrygujących miejscach, które opisują. Podczas naszych badań nie natrafiliśmy, co prawda, na ślady istot nadprzyrodzonych, ale za to natknęliśmy się na cienie. Cienie strasznych i niejednokrotnie smutnych historii, jakie rozgrywały się we wspomnianych lokacjach.
Można więc stwierdzić, że jesteśmy… łowcami historii o duchach. Tropimy świadectwa związane z opowieściami o dziwnych i niepokojących wydarzeniach.
 
Unikalny projekt
Nigdy wcześniej w Polsce nie została wydana podobna książka. To projekt ambitny, unikalny, przede wszystkim nacechowany pasją i chęcią odkrywania. Jesteśmy przekonani, że trafimy w gusta zarówno czytelników literackiej fikcji, jak i tych poszukujących oparcia w faktach.
 
Jakie miejsca opisaliśmy?
 
NAWIEDZONY DOM W WIELICZCE #1 „Cięcie” – Magdalena M. Kałużyńska
NAWIEDZONY DOM NA WOLI JUSTOWSKIEJ „Muzeum snów” – Dawid Kain
NAWIEDZONY DOM W WIELICZCE #2 „Biel” – Łukasz Radecki
NAWIEDZONY HOTEL W KRAKOWIE „Granice synestezji” – Joanna D. Bujak
NAWIEDZONE MIESZKANIE NA STAROWIŚLNEJ „Porcelanowe pieski z zakurzonymi oczami” – Piotr Roemer
NAWIEDZOLNY LAS W WITKOWICACH „Ratunku! Trup i inne wpadki…” – Krzysztof T. Dąbrowski
NAWIEDZONY DOM W WITKOWICACH „Ostatnia podróż Zu” – Aleksandra Zielińska
NAWIEDZONA HALA W NOWEJ HUCIE „Wszyscy jesteśmy samotni” – Sylwia Błach
CZARNA DAMA Z PODGÓRZA „Trucizny w żyłach miasta” – Marek Grzywacz
NAWIEDZONY DOM NA KOSOCICKIEJ „Każdy człowiek ma swoją godzinę” – Michał Stonawski
MOST SAMOBÓJCÓW „Most samobójców” – Krzysztof Maciejewski
NAWIEDZONY FORT GRĘBAŁÓW „Jeździec” – Michał Gacek
CZŁOWIEK-PIES Z NOWEJ HUTY „Pies” – Rafał Christ
NAWIEDZONE OSIEDLE KALINOWE „Ładnym Łatwiej” – Kazimierz Kyrcz Jr, Michał J. Walczak
NAWIEDZONY DOM W CHRZANOWIE „Galeria IX Mrocznych Obrazów” – Krzysztof Biliński

O Autorze

Michał Stonawski (ur. 1991 r. w Krakowie) - Redaktor naczelny lubiegroze.pl. Autor beletrystyki, publicysta, krytyk literacki. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem "Wyrok" w antologii "Horyzonty Wyobraźni 2010". Od tego czasu opublikował ponad trzydzieści opowiadań tak elektronicznie, jak i na papierze (ostatnio: "Cisza" w "Nowej Fantastyce"). Aktywny członek fandomu fantastyki, organizator i koordynator eventów literackich, w latach 2014-2016 współorganizator Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Na 2017 rok planowana jest premiera książki "Mapa Cieni: Kraków", której jest pomysłodawcą, redaktorem i współautorem. Ostatnio próbuje swoich sił jako Game Developer - wiceprezes Alrauna Studio. Kontakt: mstonawski@gmail.com

Podobne Posty