W sprzedaży pojawiła się właśnie mocno kontrowersyjna książka duetu MordumX  & Dekster Cuoco – „Ciernie diabelskich grobów”. Zawarte w niej opowiadania skupiają się na wątkach pedofilskich pomiędzy księżmi, a ich niewinnymi ofiarami. Dosyć ciekawym dodatkiem jest fakt, że całość zysku ze sprzedaży przekazywana jest fundacji „Nie lękajcie się”, pomagającej właśnie ofiarom wspomnianych księży-pedofilów. Nie trzeba chyba wspominać, że horror ten jest przeznaczony wyłącznie dla odbiorców, którzy ukończyli osiemnasty rok życia. 

Dosyć ciekawym tematem do dociekań jest tutaj… tematyka właśnie, a ściślej to, w jaką stronę pójdą autorzy tychże pozycji. Na aukcji Allegro można zauważyć, że przy tytule pojawia się cyfra 1 – co oznacza zapewne, że doczekamy się następnych pozycji od wspomnianego duetu. Jakie będą ich następne poczynania? Czy temat księży-pedofilów zostanie pociągnięty dalej? A może autorzy spróbują spisać swoje teksty w oparciu o tematykę pedofilów w ogólnym rozrachunku? Lub może zdobędą się na odwagę i chcąc być jeszcze bardziej kontrowersyjni zajmą się tematyką pedofilów w islamie? Pedofilii w polityce (jak choćby sprawa „pizzagate”). Celowanie tylko i wyłącznie w katolickich księży mogłoby być przecież marnowaniem tak nośnego – jeśli o horror ekstremalny idzie – tematu na tylko jedną z grup, w których zjawisko pedofilii – nie związane przecież ściśle z żadnym środowiskiem – się pojawia. 

Książkę można kupić pod tym linkiem

Do kupienia jest też obraz autora okładki, Pana Goryla, który swoją estetyką mocno wpisuję się w tematykę antologii. 

 

O Autorze

Michał Stonawski (ur. 1991 r. w Krakowie) - Redaktor naczelny lubiegroze.pl. Autor beletrystyki, publicysta, krytyk literacki. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem "Wyrok" w antologii "Horyzonty Wyobraźni 2010". Od tego czasu opublikował ponad trzydzieści opowiadań tak elektronicznie, jak i na papierze (ostatnio: "Cisza" w "Nowej Fantastyce"). Aktywny członek fandomu fantastyki, organizator i koordynator eventów literackich, w latach 2014-2016 współorganizator Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Na 2017 rok planowana jest premiera książki "Mapa Cieni: Kraków", której jest pomysłodawcą, redaktorem i współautorem. Ostatnio próbuje swoich sił jako Game Developer - wiceprezes Alrauna Studio. Kontakt: mstonawski@gmail.com

Podobne Posty