Nasze inicjatywy

  • Konkurs: Jakie czasy taki diabeł 

Konkurs ten okazał się dla nas przełomowy – rozpoczynaliśmy go jako strona Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego – polskagroza.pl, w międzyczasie staliśmy się w pełni autonomiczną stroną lubiegroze.pl, stanowił więc niejako motyw do rozpoczęcia naszej działalności. 

 

Zbieramy teksty, które nigdy nie były publikowane, opowiadania pomysłowe i świeże, które zbierzemy w antologię i ruszymy szturmem na wydawnictwa. Interesuje nas książka wydana drukiem, z szeleszczącymi stronami, żadne e-booki (w domyśle self-publishing).

Oto, czego szukamy: Opowiadania od 10 000 do 25 000 znaków, połączone elementem wspólnym w postaci diabła.

Dlaczego diabeł? Postać na przestrzeni lat przeszła metamorfozę tak głęboką, że rodzeństwo Wachowskich może wyłącznie pozazdrościć. Ze śmierdzącego siarką rogatego zwierza ewoluował w całkiem ludzkiego adwokata. Diabelskich wcieleń było tak wiele, że ciekawi nas, czy diabeł ma do zaoferowania jeszcze jakąkolwiek grozę. Czy potrafi jeszcze wodzić na pokuszenie, sprowadzać na manowce, wzbudzać obsesje i pożądanie? Czy potrafi jeszcze straszyć?

Chcemy, rzecz jasna, opowiadania grozy, chcemy przestraszyć się, zadziwić, przemyśleć gruntownie wizytę w kościele. Jeśli nie macie odwagi, by złapać diabła w główny kadr, spróbujcie skusić go, by został mistrzem drugiego planu. Musi mieć on wpływ na fabułę. I pamiętajcie, że ma to być dobra zabawa, zarówno dla was, jak i dla czytających!

Na teksty czekamy do 31 sierpnia 2016 r., do godziny 23.59. Opowiadania prosimy przysyłać na adres mailowy kontakt@polskagroza.pl z dopiskiem „KONKURS – Jakie Czasy taki diabeł”. Ogłoszenie wyników nastąpi do 31 października 2016 roku.

Około 10 najlepszych tekstów (zależnie od ich długości i poziomu) zostanie wytypowanych do antologii przez jury w następujących składzie:
Maciej Parowski
Michał Gacek
Marek Zychla
Marek Żelkowski
Wiktor Żwikiewicz

Po wybraniu tekstów przeprowadzimy redakcję i korektę, oczywiście tylko sugerując poprawki autorom, nie ingerując w teksty samodzielnie. Bardzo prawdopodobnym jest, że teksty ozdobimy ilustracjami.

Piszcie, a my w tym czasie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by spełnić śmiałe marzenie o wydaniu antologii. Poruszymy niebo i ziemię, a jeśli trzeba będzie, zejdziemy niczym Dante na samo dno piekła!

Pozdrawiamy i zachęcamy do udziału w konkursie!
Redakcja lubiegroze.pl

Strona konkursu na facebooku.